Kapłani pracujący w naszej parafii

 

  • ks. Piotr Liptak

Urodził się 9.06.1966 w Oświęcimiu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1992 roku z rąk biskupa Tadeusza Rakoczego. W naszej parafii posługuje od 2016 roku.

 

 

  • ks. Dawid Surmiak

Urodził się 19.08.1989 w Pszczynie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2014 roku z rąk biskupa Romana Pindla. W naszej parafii posługuje od 2014 roku.

 

 

 

Pochodzący z naszej parafii

  1. ks. Michał Maciejczyk (1974)
  2. ks. Kazimierz Stuglik (1976)
  3. ks. Jacek Pawlik SVD (1978)
  4. ks. Piotr Borgosz (1999)
  5. ks. Krzysztof Pochłopień (2002)
  6. ks. Sebastian Fajfer (2004)
  7. ks. Tomasz Gwoździewicz (2009)

 

Proboszczowie i Administratorzy Parafii

1.Ks. Suszkowicz Jan – proboszcz (1602 – 1643)

2.Ks. Pszczeliński Marcin – proboszcz (1643 – 1694)

3.Ks. Łobodziński Maciej – proboszcz (1694 – 1708)

4.Ks. Sinowski Jan -proboszcz (1708 – 1746)

5.Ks. Świrczowski Michał -proboszcz (1746 – 1752)

6.Ks. Bylina Jan – proboszcz (1752 – 1753)

7.Ks. Urdzeń Jakub -proboszcz (1753 – 1776)

8.Ks. Wójcikowski Józef – proboszcz (1777 do 1794)

9.Ks. Zeisl Andrzej – proboszcz (1793 – 1805)

10.Ks. Gluziński Józef – proboszcz (1805 – 1827)

11.Ks. Jagódka Wawrzyniec – proboszcz (1827 – 1830)

12.Ks. Matuszak Gajus – administrator (1830 – —–)

13.Ks. Daczyński Wincenty – proboszcz (1830 – 1845)

14.Ks. Hanuszkowski Józef – administrator (1845 – —–)

15.Ks. Noszkowski Karol – proboszcz (1845 – 1856)

16.Ks. Lewartowski Ludwik – proboszcz (1856 – 1866)

17.Ks. Kucharski Paweł – administrator (1866 – 1867)

18.Ks. Rzeszódko Wawrzyniec – proboszcz (1867 – 1888)

19.Ks. Momot Michał – proboszcz (1888 – 1903)

20.Ks. Caputa Józef – proboszcz (1903 – 1934)

21.Ks. Pietraszek Jan – administrator (1933 – 1934)

22.Ks. Korzonkiewicz Franciszek – proboszcz (1934 – 1946)

23.Ks. Turakiewicz Andrzej – administrator (1945 – 1946)

24.Ks. Szarek Jan – proboszcz (1946 – 1954)

25.Ks. Heczko Wacław – administrator (1953 – 1957)

26.Ks. Paniak Jan – proboszcz (1955 – 1961)

27.Ks. Siuta Tadeusz – administrator (1958 – 1962)

28.Ks. Gąsiorek Dionizy – proboszcz (1962 – 1977)

29.Ks. Horecki Józef – proboszcz (1977 – 1981)

30.Ks. Kawczak Władysław – proboszcz (1981 – 1992)

31.Ks. Mozgowiec Marian – proboszcz (1992 – 2016)

32.Ks. Liptak Piotr – administrator (2016 –  

 

Wikarusze Parafii

1.Ks. Florkiewicz Marcin (1786 – 1787)

2.Ks. Leśniakiewicz Stanisław (1786 – 1790)

3.Ks. Bik Szymon (1813 – 1814)

4.Ks. Lisicki Marcin (1814 – 1816)

5.Ks. Wawrzyn Maciej (1816 – 1817)

6.Ks. Borkowski Jan (1818 – 1820)

7.Ks. Stanek Albert (1820 – 1828)

8.Ks. Mekatrzyk Jan (1831 – 1832)

9.Ks. Mortek Jerzy (1834 – 1835)

10.Ks. Riss Andrzej  (1835 – —-)

11.Ks. Waligórski Józef (1835 – 1836)

12.Ks. Nowak Ignacy (1836 – 1837)

13.Ks. Knycz Andrzej (1837 – 1839)

14.Ks. Krajger Jan (1839 – 1842)

15.Ks. Nowak Jan (1842 – 1844)

16.Ks. Zieliński Józef (1844 – 1845)

17.Ks. Twardowski Jan (1845 – 1846)

18.Ks. Wąsikiewicz Wincenty (1846 – —-)

19.Ks. Hudzicki Jan (1847 – 1848)

20.Ks. Zaremba Henryk (1848 – 1849)

21.Ks. Błaszczeński Jakub (1852- 1856)

22.Ks. Pajor Józef (1864 – 1886)

23.Ks. Florczyk Wincenty (1872 – 1874)

24.Ks. Lewandowski Piotr (1875- 1876)

25.Ks. Woźniak Józef (1884 – 1885)

26.Ks. Niziołek Stanisław (1886 – —-)

27.Ks. Mikuszewski Feliks (1887 – 1888)

28.Ks. Żaba Józef (1889 – 1890)

29.Ks. Karcz Franciszek (1893 – 1895)

30.Ks. Stanek Aleksander (1901 – 1903)

31.Ks. Matera Leon (1912 – —-)

32.Ks. Łasak Franciszek (1912 – 1916)

33.Ks. Nowak Jan (1916 – 1919)

34.Ks. Kisielewski Leopold (1919 – 1922)

35.Ks. Wiktor Władysław (1922 – 1927)

36.Ks. Janiczak Stanisław (1927 – 1928)

37.Ks. Krzyżak Wojciech (1927 – —-)

38.Ks. Pyzia Edward (1927 – 1928)

39.Ks. Stopczak Marian (1928 – 1933)

40.Ks. Haczek Antoni (1934 – —-)

41.Ks. Gancarczyk Franciszek (1938 – 1942)

42.Ks. Bartoszewin Bolesław (podczas wojny dla Niemców)

43.Ks. Kobielus Konstanty (1941- 1942)

44.Ks. Lupa Stanisław (1943 – 1945)

45.Ks. Tyrka Marian (1947 – 1949)

46.Ks. Kolinek Bogdan (1950 – 1953)

47.Ks. Kocańda Stanisław (1957 – 1958)

48.Ks. Skupień Franciszek (1962 – 1964)

49.Ks. Kos Władysław (1964 – 1967)

50.Ks. Janczy Władysław (1967 – 1969)

51.Ks. Kuliga Andrzej (1970 – 1972)

52.Ks. Piekarz Edward -Zagórnik (1970 – 1972)

53.Ks. Lichosyt Karol (1972 – 1973)

54.Ks. Ponurski Ludwik – Zagórnik (1972 – —)

55.Ks. Masłowski Józef -Zagórnik (1972 – 1975)

56.Ks. Bednarczyk Jan (1975 -1977)

57.Ks. Solakiewicz Leszek-Zagórnik (1975-1982)

58.Ks. Chyrc Marian (1977 – 1978)

59.Ks. Woźniczka Aleksander (1979 – 1981)

60.Ks. Wróbel Bogusław (1981 – 1983)

61.Ks. Oskwarek Józef (1983 – 1985)

62.Ks. Rączka Janusz (1985 – 1987)

63.Ks. Rokita Jerzy (1987 – 1989)

64.Ks. Kowalski Michał (1989 – 1991)

65.Ks. Pałka Janusz (1991 – 1993)

66.Ks. Kowala Dariusz (1993 – 1995)

67.Ks. Kroczek Janusz (1995 – 1998)

68.Ks. Szczotka Robert (1998 – 2002)

69.Ks. Kocan Dariusz (2002 – 2005)

70.Ks. Dybał Krzysztof (2005 – 2008)

71.Ks. Sandok Marcin (2008 – 2011)

72.Ks. Tlałka Łukasz (2011 – 2014)

73.Ks. Surmiak Dawid (2014 –